Facebook Logo

News

Full news available on Facebook | Twitter | School Communicator
Hoofleiers: 2015
17 October 2014
Baie geluk aan die volgende leerders wat verkies is as die hoofleiers vir 2015.



Agter: Danelle Zeeman (onderhoofmeisie & Seminarie onderhoofmeisie), Nikki Kloppers (hoofmeisie), Adriaan van der Bank (hoofseun), Pieter Swart (onderhoofseun)
Voor: Gustav September (Brandwacht onderhoofseun), Rika Olivier (Seminarie hoofmeisie), Pieter Theron (Brandwacht hoofseun)
Prize Giving
17 October 2014
Numerous learners received awards during the course of yet another glamorous ceremony at WG. It was once again clear, that the bosvarke are truly talented learners.

Here follows a list of the special trophy winners of the evening:
• Junior Rapportryersprys vir musiek: Jonathan Cardoso
• WJA Bester-trofee vir die beste akademiese ko-kurrikulêre prestasie: Wilmien Esterhuyzen
• Johan Matthee-trofee vir besondere kulturele prestasie: Danelle Zeeman
• Henkie Swartz-trofee vir kulturele veelsydigheid: Rousseanne Malan
• Olivier-beker vir die mees veelsydige sportman van die jaar: Frederich Conradie
• Jerome de Villiers-trofee: sportman van die jaar: hoogste individuele prestasie van die jaar: Heino Laubscher
• Nelson-trofee vir die mees veelsydige sportvrou: Anja Laubscher
• Van der Schyff Trophy: sport woman of the year: highest individual achievement: Robyn Viljoen
• Venter/Kruger-trofee vir veelsydigheid: meisies: Jeanette Hofmeyr
• Hans Rabie-toekenning vir veelsydigheid: seuns: Mark Andrianatos
• Skoolhoofprys: Amanda Louw
• Dux 2014 – Emma van der Merwe

u.19A Pre-season cricket
13 October 2014
During the recent holiday WG’s u.19A cricket team had a very successful pre-season tournament in Mosselbay. They played four matches and won them all convincingly.

WG beat HS Durbanville
Durbanville: 55 all out (Ethan Setera 3/4)
WG: 56 after only 10 overs (Ethan Setera 26)

WG beat HS Jim Fouche (Bloemfontein)
JF: 73 all out (Mark Andrianatos 3/5)
WG: 74/1 (Ethan Setera 28)

WG beat HS Stellenberg (played at Oudshoorn)
Stellenberg: 99 all out (Ethan Setera 4/17)
WG: 100/0 (Ethan Setera 42*)

WG beat HS Punt (Mosselbay)
Punt: 50 all out (Pieter Swart 5/15)
WG: 51/2 (Frederich Conradie 22*)
o.15 Krieketfees (PW Botha Kollege)
13 October 2014
Worcester Gimnasium se o.15A krieketspan het die afgelope vakansie aan ‘n o.15 Krieketfees by PW Botha Kollege deelgeneem. Die span het uitsteken gevaar en die uitslae is as volg:

WG wen teen Daniel Pienaar (Uitenhage)
WG: 132 almal uit (Pieter Mienie 32)
DP: 43 almal uit (Adeeb Isaacs 4/2)

WG wen teen HS Noordkaap (Kimberley)
WG: 119 almal uit (Adeeb Isaacs 36)
NK: 77 almal uit (Jesse Albanie 3/9)

WG verloor teen HS Framesby (Port Elizabeth) in ‘n Pro20
FB: 73 (Jesse Albanie 3/12)
WG: 70 (Jadan Muller 17)

Dankie aan die afrigter, bestuurder en al die spelers wat ware ambassedeurs vir hul skool was.
Read More

This week's activities

20 ASSEMBLY: Mr W. Fröhlich
SUMMER SCHOOL UNIFORM
YOUTH WEEK
21 ENGLISH: SBA moderation (09:00)
WCED GRADE 9 SYSTEMIC TESTS (08:30 – 13:00)
MASTER CHEF: Worcester Primary School
Learners receive Grade Senior Forms
22 GRADE 12: Final examination start
RCL Camp (22-24 October)
CRICKET: u.19A1 –Pro 20 Competition
u.19B vs Swellendam HS (away)
u.15B vs Breeriver HS (tuis)
23 SWIMMING: Invitation Gala: Porterville (14:00)
MASTER CHEF: Worcester North Primary School
RCL Camp
24 Hand in Grade Senior Forms
Blood clinic
Land Service activity (Santa’s shoe boxes need to be handed in)
CYLING: Tour to Hermanus (24 – 26 October)
TENNIS: North Boland Trials
RCL Camp
25 TUG-OF-WAR: Paarl Boys’ High (Paarl)
ATHLETICS: Top Ten (Moorreesburg)
CRICKET: u.19A1 vs Drostdy HTS (away)
u.19A2 vs Stellenbosch HS (home)
u.15A vs Hugenote HS (away)
u.14A vs Paul Roos Gymnasium (away)
download term four's programme

Achievers of the Week

Janneman Vlok was die kaptein van die Boland o.17 gholfspan wat die afgelope vakansie in 'n seshoekige interprovinsiale toernooi in George gespeel het. Die Bolandspan het baie goed gedoen deur die toernooi te wen.
see the past achievers

recent sport results

ATLETIEK: BREDASDORP TOP 10
ASA punte aangedui in hakkies

Elize-Marie Jacobs (o.14 GS) - 11.73m (901)
Lyle Grassman (o.17 100m) - 10.95s (897)
Regail Joseph (o.14 90mH) - 14.55s (865)
Elize-Marie Jacobs (o.14 DG) - 26.4m (845)
Regail Joseph (o.14 200m) - 27.57s (801)
Sharlton Boer (o.17 400m) - 62.9s (767)
Amber Beukes (o.15 DG) - 23.85 (741)
Vernoschka Abrahams (o.17 1500m) - 5:05 (735)
Vernoschka Abrahams (o.17 800m) - 2:27.7 (720)
Ethinique Adams (o.14 400m) - 57.1s (695)
Noeline Rossouw (o.15 1500m) - 5:40 (656)
Christopher Cardoso (o.14 HS) - 1.6m (504)

WG behaal 'n algehele 10de plek onder 61 spanne. Ongelukkig moes van ons top atlete onttrek weens beserings.

KRIEKET
o.19A1 wen teen Hottentots Holand o.19A
WG: 240 almal uit - Ethan Setera (44)
HHH: 43 almal uit - Frederich Conradie (4/25)

o.19A2 verloor teen HS Strand o.19A
WG: 94 almal uit - Adriaan van der Bank (24)
Strand: 95/5 - Adriaan van der Bank (2/25)

o.15A verloor teen HTS Drostdy
HTS: 175 almal uit - Jesse Albanie (4/33)
WG: 152 almal uit - Adeeb Isaacs (43)

o.14A verloor teen Somerset College o.14A
SC: 216 almal uit - Hans Klüsmann (3/20)
WG: 204 almal uit - Hans Klüsmann (62)

TENNIS vs Robertson (away)
Boys A-team won 22 - 0
Girls A-team won 20 - 2
see past results
© Worcester Gymnasium
T: 023 347 0426 | F: 023 347 1129 | E: wg@worcgim.co.za
History School Fees
Seminarie (Girls' Hostel) Brandwacht (Boys' Hostel)
Subjects Merit List Matric Results Exam Time Table
All Sports Sport Elite Practice Times