Facebook Logo

News

Full news available on Facebook | Twitter | School Communicator
WG Krieket Uitblinkers
21 January 2015
Heelwat Gimmies het die afgelope vakansie aan die SA Interprovinsiale Krieket Toernooi deelgeneem en uitgeblink vir hulle verskillende spanne.

Pieter Swart, wat gespeel het vir die o.17A Bolandspan, was aangewys as Boland se speler van die toernooi.

Frederich Conradie, wat gespeel het vir die o.17A Plattelandspan, is aangewys as die algehele beste bouler van die toernooi waar hy 18 paaltjies laat kantel het. Hy ewenaar dus ook die rekord vir die meeste paaltjies ooit geneem by hierdie toernooi.

Vir hierdie prestasies is Frederich Conradie opgeneem in die SA Platteland span, saam met nog twee Gimmies, Curtley Deelman en Ehtan Setera.

Veels geluk aan die vier manne wat die skool se naam so hoog gehou het!
Matriek uitslae
06 January 2015
• 98% slaagsyfer
• 95.7% voldoen aan tersiêre toelatingsvereistes
• 19 A-gemiddeldes
• 203 vakonderskeidings
• 6 leerders slaag met ‘n gemiddeld van 90%+

MATRIEK A-GEMIDDELDES
1. Emma Van der Merwe
2. Jeanette Hofmeyr
3. Janét Vlok
4. Wilmien Esterhuyzen
5. Petri Van der Merwe
6. Dala Blomerus
7. Teneal Myburg
8. Cornelis Van Eeden
9. Alisha Narotam
10. Francois Du Toit
11. Rousseanne Malan
12. Thakiera Allie
13. Jade Page
14. Albert Selders
15. Mark Andrianatos
16. Carla Van Deventer
17. Shaneel Ross
18. Jaco De Bruyn
19. Dinah-Lee Visser


10 December 2014
Congratulations to all the learners on another successful year of high school. An especial congratulations goes out to all those on the academic merit list.

Grade 8 top 3:
1. Klüsmann, Hans P
2. Williams, Shakeera
3. Grobbelaar, Nelia

Grade 9 top 3:
1. Breytenbach, Jacomi H
2. Williams, Shakeel
3. Roux, Willa M

Grade 10 top 3:
1. Narotam, Deevya
2. Schoeman, Charl
3. Laubscher, Anja

Grade 11 top 3:
1. Jansen van Vuuren, Nicola
2. Dippenaar, Carla
3. Kloppers, Niki

Click here to see the full list.
Bosvarknuus & Kwartaalprogram
08 December 2014

Read More

This week's activities

NOTE: Dates are for January 2015
26 Land services: Meeting in new hall (14:00) (new learners)
27
28 CRICKET: u.19A – Pro 20 Competition; Trials for u.14A-team (B-field)
29 GRADE 12: Parent evening (18:00) – All grade 12 teachers
30 NB: First school fee payment (R1 010) paid in full, please. Closing date for written applications for reduction in school fees.
ATHLETICS: Colours (Bosvarkpark)

TENNIS: 1st vs Swellendam (away); 2nd vs Montagu (home)
3rd vs Montagu (away); 4th vs Montagu (girls) (home)
Land services: Watermelon festival (Seminarie)
Home weekend
31 MOUNTAIN MILL MILE (with Ryk Neethling) Worcester Dam – from 10:00
TUG-OF-WAR: Simon van der Stel
download term one's programme
The office will be open on 14, 15 and 16 January from 08:30 - 12:30.

Achievers of the Week

Interprovincial Cricket Stars
From left to right: Ethan Setera, Frederich Conradie, Pieter Swart and Curtley Deelman.
Ethan Setera, Frederich Conradie and Curtley Deelman were all selected for the u.17 SA Rural Cricket team.
Pieter Swart was named Boland's player of the tournament in the u.17A section.
see the past achievers

recent sport results

KRIEKET

o.19A1 wen teen HS Stellenberg
WG - 183 almal uit   (Curtley Deelman 51)
HS - 131 almal uit   (Ethan Setera 4/46)

o.19A2 wen teen HS Stellenberg
HS - 78 almal uit   (Luke Titus 6/16)
WG - 84/1   (Emile Carnow 33)

o.15A wen teen HS Stellenberg
WG - 217   (Ussiel Langeveldt 55)
HS - 71 almal uit   (Hans Klüsmann 6/22)
see past results
© Worcester Gymnasium
T: 023 347 0426 | F: 023 347 1129 | E: wg@worcgim.co.za
History School Fees New Bosvark Information
Seminarie (Girls' Hostel) Brandwacht (Boys' Hostel)
Subjects Merit List Matric Results Exam Time Table
All Sports Sport Elite Practice Times