Facebook Logo

News

Full news available on Facebook | Twitter | School Communicator
Provincial Representatives
24 October 2014
The following learners have been selected for provincial representation in their various sporting codes.

Boland Jukskei:
Trunette Gerber, Jacorie Viljoen and Rika Olivier

Western Cape Swimming:
Marli Neethling, Natalie van der Vyfer, Hilda du Toit and WP Viljoen

Boland Cricket:
Pieter Swart

Boland Rural Cricket
Ethan Setera, Curtley Deelman, Frederick Conradie and Thirlo Fredericks
Porterville Gala uitslae
24 October 2014
Seuns o.14:
WP Viljoen behaal eerste plekke en stel nuwe rekords op in: 25m vlinderslag, 50m rugslag, 50m borsslag en 50m vryslag.

Dogters o.16:
Marli Neethling behaal eerste plekke en stel nuwe rekords op in: 25m vlinderslag, 50m rugslag en 50m vryslag.
Natalie van der Vyfer behaal 'n eerste plek in 50m borsslag en tweede plekke in 25m vlinderslag, 50m rugslag en 50m vryslag.
Robyn Viljoen behaal 'n derde plek in 25m vlinderslag.
Mari Roux behaal 'n eerste plek en stel 'n nuwe rekord op in 50m vryslag.

Die meisies o.16-aflosspan behaal 'n derde plek.
Hoofleiers: 2015
17 October 2014
Baie geluk aan die volgende leerders wat verkies is as die hoofleiers vir 2015.



Agter: Danelle Zeeman (onderhoofmeisie & Seminarie onderhoofmeisie), Nikki Kloppers (hoofmeisie), Adriaan van der Bank (hoofseun), Pieter Swart (onderhoofseun)
Voor: Gustav September (Brandwacht onderhoofseun), Rika Olivier (Seminarie hoofmeisie), Pieter Theron (Brandwacht hoofseun)
Prize Giving
17 October 2014
Numerous learners received awards during the course of yet another glamorous ceremony at WG. It was once again clear, that the bosvarke are truly talented learners.

Here follows a list of the special trophy winners of the evening:
• Junior Rapportryersprys vir musiek: Jonathan Cardoso
• WJA Bester-trofee vir die beste akademiese ko-kurrikulêre prestasie: Wilmien Esterhuyzen
• Johan Matthee-trofee vir besondere kulturele prestasie: Danelle Zeeman
• Henkie Swartz-trofee vir kulturele veelsydigheid: Rousseanne Malan
• Olivier-beker vir die mees veelsydige sportman van die jaar: Frederich Conradie
• Jerome de Villiers-trofee: sportman van die jaar: hoogste individuele prestasie van die jaar: Heino Laubscher
• Nelson-trofee vir die mees veelsydige sportvrou: Anja Laubscher
• Van der Schyff Trophy: sport woman of the year: highest individual achievement: Robyn Viljoen
• Venter/Kruger-trofee vir veelsydigheid: meisies: Jeanette Hofmeyr
• Hans Rabie-toekenning vir veelsydigheid: seuns: Mark Andrianatos
• Skoolhoofprys: Amanda Louw
• Dux 2014 – Emma van der Merwe

Read More

This week's activities

20 ASSEMBLY: Mr W. Fröhlich
SUMMER SCHOOL UNIFORM
YOUTH WEEK
21 ENGLISH: SBA moderation (09:00)
WCED GRADE 9 SYSTEMIC TESTS (08:30 – 13:00)
MASTER CHEF: Worcester Primary School
Learners receive Grade Senior Forms
22 GRADE 12: Final examination start
RCL Camp (22-24 October)
CRICKET: u.19A1 –Pro 20 Competition
u.19B vs Swellendam HS (away)
u.15B vs Breeriver HS (tuis)
23 SWIMMING: Invitation Gala: Porterville (14:00)
MASTER CHEF: Worcester North Primary School
RCL Camp
24 Hand in Grade Senior Forms
Blood clinic
Land Service activity (Santa’s shoe boxes need to be handed in)
CYLING: Tour to Hermanus (24 – 26 October)
TENNIS: North Boland Trials
RCL Camp
25 TUG-OF-WAR: Paarl Boys’ High (Paarl)
ATHLETICS: Top Ten (Moorreesburg)
CRICKET: u.19A1 vs Drostdy HTS (away)
u.19A2 vs Stellenbosch HS (home)
u.15A vs Hugenote HS (away)
u.14A vs Paul Roos Gymnasium (away)
download term four's programme

Achievers of the Week

Hilda du Toit (links) en Noeline Rossouw (regs) het by die onlangse SA Interprovinsiale Stap Kampioenskappe uitstekend gevaar. Hilda (tans o.14) eindig vierde en Noeline derde in die o.15 afdeling.
see the past achievers

recent sport results

ATLETIEK: BREDASDORP TOP 10
ASA punte aangedui in hakkies

Elize-Marie Jacobs (o.14 GS) - 11.73m (901)
Lyle Grassman (o.17 100m) - 10.95s (897)
Regail Joseph (o.14 90mH) - 14.55s (865)
Elize-Marie Jacobs (o.14 DG) - 26.4m (845)
Regail Joseph (o.14 200m) - 27.57s (801)
Sharlton Boer (o.17 400m) - 62.9s (767)
Amber Beukes (o.15 DG) - 23.85 (741)
Vernoschka Abrahams (o.17 1500m) - 5:05 (735)
Vernoschka Abrahams (o.17 800m) - 2:27.7 (720)
Ethinique Adams (o.14 400m) - 57.1s (695)
Noeline Rossouw (o.15 1500m) - 5:40 (656)
Christopher Cardoso (o.14 HS) - 1.6m (504)

WG behaal 'n algehele 10de plek onder 61 spanne. Ongelukkig moes van ons top atlete onttrek weens beserings.

KRIEKET
o.19A1 wen teen Hottentots Holand o.19A
WG: 240 almal uit - Ethan Setera (44)
HHH: 43 almal uit - Frederich Conradie (4/25)

o.19A2 verloor teen HS Strand o.19A
WG: 94 almal uit - Adriaan van der Bank (24)
Strand: 95/5 - Adriaan van der Bank (2/25)

o.19C verloor teen Swellendam o.19A
Swellendam: 149/9 - Gilmour Mentoor (5/24)
WG: 36 almal uit - Dorian Johnson (8)

o.15A verloor teen HTS Drostdy
HTS: 175 almal uit - Jesse Albanie (4/33)
WG: 152 almal uit - Adeeb Isaacs (43)

o.15B wen teen HS Breerivier
HB: 47/9 - Dillon Woolward (3/6)
WG: 48/1 - Pierre Rossouw (27*)

o.14A verloor teen Somerset College o.14A
SC: 216 almal uit - Hans Klüsmann (3/20)
WG: 204 almal uit - Hans Klüsmann (62)

TENNIS vs Robertson (away)
Boys A-team won 22 - 0
Girls A-team won 20 - 2
see past results
© Worcester Gymnasium
T: 023 347 0426 | F: 023 347 1129 | E: wg@worcgim.co.za
History School Fees
Seminarie (Girls' Hostel) Brandwacht (Boys' Hostel)
Subjects Merit List Matric Results Exam Time Table
All Sports Sport Elite Practice Times